AKTUALNOŚCI
   
 

Szanowni Państwo,

z myślą o wszystkich, którym bliskie są idee Janusza Korczaka i jego dążenie do zmiany tego świata na choć trochę lepszy, otwieramy nowy cykl prezentacji publikacji i wydarzeń artystycznych poświęconych dzieciom i współczesnym problemom związanym z dziećmi i młodzieżą.

Cykl ten otwiera publikacja autorstwa Alberta Lichanowa NIKT, mówiąca o tragicznych losach wychowanka rosyjskiego domu dziecka, o krzywdzie i cierpieniu, na jakie dzieci są skazywane przez dorosłych:

„złączeni tym samym losem, podobni do siebie. Bez ojca i matki, której nie starczało sił i ducha dla siebie samej… Bękarty, kundle, chłopcy i dziewczęta z rosyjskiej rządówki”.

Książka ta jest jedną z niewielu publikacji wydanych na polskim rynku, które tak dosadnie poruszają problematykę życia i losów dzieci z domów dziecka.

BARBARA SOCHAL
Przewodnicząca Polskiego
Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka

Artur Lichanow jest Prezesem Fundacji Dziecięcej i Dyrektorem Instytutu d Spraw Dzieci, człowiekiem nazywanym w Rosji „adwokatem najmłodszych”. W 1987 roku otrzymał za swoją twórczość Międzynarodową Nagrodę Literacką im. Janusza Korczaka.

Książka ukazała się staraniem Wydawnictwa TRIO, www.wydawnictwotrio.pl

 

 


 

  

 

design by TONER        hosting by www.hb.pl

strona główna  |  do góry  |