AKTUALNOŚCI
   
 

Daj głos dzieciom w Roku Korczakowskim!

  Przyłącz się do konsultacji Tapori "Aby dobrze się uczyć potrzebujemy..."
Ruch Tapori w Polsce proponuje nauczycielom, wychowawcom oraz opiekunom, aby zbierać opinie dzieci w wieku 7 - 12 lat na temat tego, czego potrzebują, żeby dobrze się uczyć oraz rozwijać swoje pasje. Własne zdanie dzieci będą mogły wypowiedzieć na wiele różnych sposobów, różnymi technikami plastycznymi i w formie multimedialnej. Głosy dzieci będą zbierane do początku listopada. Ważnym momentem Kampanii będzie koniec listopada 2012 roku, w trakcie którego delegacja dzieci zaprezentuje Wielką Księgę Nauki Rzecznikowi Praw Dziecka, koordynatorowi Roku Janusza Korczaka. Pakiet informacyjny i materiały na zajęcia z dziećmi będą dostępne w okolicach 20 września. W miarę możliwości zostanie zapewnione wsparcie ze strony wolontariuszy. W trakcie trwania kampanii, grupy dzieci będą informowane na temat prac zrobionych przez inne dzieci poprzez dostęp do dwóch biuletynów w październiku i listopadzie.

 Zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacji. Rekrutacja grup dzieci zainteresowanych udziałem w projekcie na terenie Polski trwa do końca września 2012 roku. Jeśli interesuje Cię udział w projekcie napisz nam krótką wiadomość (tak szybko jak to możliwe), a my skontaktujemy się z Tobą.

 Tapori jest światowym ruchem dzieci, które pragną, by żaden z ich rówieśników na świecie nie cierpiał z powodu biedy i miał jednakowe szanse. Tapori istnieje w Europie, Azji, Afryce i obu Amerykach i jest jednym z projektów Międzynarodowego Ruchu ATD - All together for Dignity - rAzem posTawmy na goDność (www.atd.org.pl). Kampania "Aby dobrze się uczyć potrzebujemy..." ruszy przy finansowym wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu "Żyjmy z Pasją".


 


 

  

 

design by TONER        hosting by www.hb.pl

strona główna  |  do góry  |