AKTUALNOŚCI
   

Festiwal Korczakowski w Radomiu

Festwal Korczakowski odbył się w dniu 9 października 2012 roku w Radomiu, w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego. Organizatorem i pomysłodawcą Festiwalu był Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Radomiu, mieszczący się przy ulicy Grzecznarowskiego 15. Festiwal został zorganizowany z okazji ogłoszenia roku 2012 Rokiem J. Korczaka, który jest Patronem Ośrodka. Pomysł nasz spotkał się z życzliwym przyjęciem władz uzyskując Honorowy Patronat w osobach: Prezydenta Radomia Andrzeja Kosztowniaka, Biskupa Henryka Tomasika oraz Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka za co serdecznie dziękujemy. Spotkaliśmy się również z zainteresowaniem i życzliwością mediów i sponsorów, dzięki ktorym impreza mogła nabrać wyglądu prawdziwego Festiwalu.

W Festiwalu wzięło udział 11 zespołów z różnych szkół i placówek naszego regionu. Były to głównie placówki specjalne, Jak Ośrodki Szkolno Wychowawcze, Warsztaty Terapii Zajęciowej, czy Zespoły Szkół Specjalnych, ale także szkoły masowe mające za patrona Janusza Korczaka. Hasłem przewodnim Festiwalu była myśl " Starego Doktora" - "Dziecko ma prawo być sobą" Wokół tego hasła zespoły przedstawiły piosenki o Korczaku, przedstawienia teatralne oraz prezentacje słowno muzyczne odnoszące się do twórczości tego wielkiego Pedagoga. Występy uczniów niepełnosprawnych były bardzo widowiskowe co bardzo spodobało się publiczności. Całość imprezy pięknie poprowadził konferansjer 9 z Radia Plus Radom) Wojciech Sałek. W foyer Sali Koncertowej można było obejrzeć wystawę prac plastycznych i fotografii, pod tytułem "Dziecko w oczach Korczaka - Korczak w oczach dziecka". Wszyscy uczestnicy Festiwalu zostali jednakowo nagrodzeni za przygotowane pokazy. Nagrodę publiczności otrzymał "Teatr Niewielki" z SOSW dla Dzieci Głuchuch i Niedosłyszących w Radomiu.
Mamy wielką satysfakcję z organizacji Festiwalu gdyż pozwolił on dzieciom niepełnosprawnym zaprezentować swoje umiejętności większemu gronu widzów, a takze dostarczył nam wszystkim przyjemności oglądania uśmiechu na twarzy dziecka, co jast dla nas największą nagrodą.

 

 

  

 

design by TONER        hosting by www.hb.pl

strona główna  |  do góry  |