AKTUALNOŚCI
   
SPOTKANIE Z PANEM ALBERTEM LICHANOWEM, PREZESEM ROSYJSKIEJ FUNDACJI DLA DZIECI I DYREKTOREM INSTYTUTU DO SPRAW DZIECI

5 marca 2013 roku odbyło się w Domu Dziecka Nr 2 w Warszawie (dawny Dom Sierot) spotkanie Barbary Janiny Sochal, Przewodniczącej Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka z Panem Albertem Lichanowem, Prezesem Rosyjskiej Fundacji dla Dzieci i Dyrektorem Instytutu do Spraw Dzieci w Moskwie. Fundacja prowadzona przez Alberta Lichanowa podejmuje wiele inicjatyw mających na celu niesienie pomocy dzieciom nieuleczalnie chorym, niepełnosprawnym i osieroconym.
Pan Lichanow jest laureatem Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Janusza Korczaka, którą otrzymał w 1987 roku. W Polsce w ubiegłym roku została wydana jego książka pt. NIKT, promowana również w rubryce Polecamy na stronie internetowej PSK.
Gość spotkania przedstawił swoje inicjatywy, które podjął w ubiegłym roku, ogłaszając w Rosji rok 2012 – Rokiem Janusza Korczaka. Do inicjatyw tych należało m. in. wydanie w języku rosyjskim dwóch książek autorstwa Janusza Korczaka: „Król Maciuś Pierwszy” i „Prawidła życia”.
Spotkaniu towarzyszyli przedstawiciele Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Ośrodka Dokumentacji i Badań z KORCZAKIANUM oraz Pani Barbara Młodziejewska, Dyrektor Domu Dziecka.
Tematem spotkania było omówienie zakresu i form współpracy Rosyjskiej Fundacji dla Dzieci z Polskim Stowarzyszeniem im. Janusza Korczaka.

Barbara Janina Sochal
Przewodnicząca


 

  

 

design by TONER        hosting by www.hb.pl

strona główna  |  do góry  |