AKTUALNOŚCI
   

VI Festiwal Twórczości Szkół Korczakowskich

    

Dnia 26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 w Jaworze już po raz szósty odbył się Festiwal Twórczości Szkół Korczakowskich. ,,Piątka" kolejny raz gościła nie tylko szkoły zrzeszone w Dolnośląskim Kręgu Korczakowskim: SP z Gniewkowa, SP 4 z Chojnowa, SP z Sokołowska, SP 2 z Nowej Rudy, SP 4 ze Świebodzic, SP z Jaroszowa, SP z Brochocina, ale również zaprzyjaźnione szkoły z Jawora: SP 1 i Turnova.

Festiwal jest podsumowaniem trzech konkursów międzyszkolnych: plastycznego, literackiego i piosenki obcojęzycznej. Wszyscy goście zgromadzili się na nowej sali gimnastycznej w SP5. Tam zaprezentowano specjalnie przygotowany pokaz akrobatyczny
w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły. Następnie wszyscy uczestnicy Festiwalu
w barwnym korowodzie, któremu przewodził król Maciuś I i jego dworzanie, udali się
do Teatru Miejskiego, gdzie odbyła się gala finałowa. Podczas przemarszu uczniowie szkoły wręczali jaworzanom gazetki okolicznościowe zespołu redakcyjnego "5 dni w Piątce".

Na scenie teatru, na początku zaprezentowała się grupa teatralna "Oksymoron" z przedstawieniem ,,O orle nielocie". W dalszej części wystąpili finaliści piosenki obcojęzycznej. Podczas obrad jury wszyscy uczestnicy festiwalu udali się do foyer teatru, gdzie czekał na nich piękny tort z wizerunkiem Janusza Korczaka przygotowany przez firmę "Martex" z Jawora oraz pyszne ciasta - wypieki rodziców uczniów "Piątki". Po przerwie wręczone zostały nagrody dla uczestników konkursów: plastycznego "Najpiękniejsze zakątki mojej miejscowości", literackiego "Nasz Patron" i piosenki obcojęzycznej. Laureaci otrzymali również tomiki twórczości dziecięcej, zawierające teksty literackie i prace plastyczne finalistów festiwalu.

VI Festiwal Twórczości Szkół Korczakowskich odbył się dzięki dużemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, Rodziców oraz sponsorów - przyjaciół szkoły,
za co Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 5 w Jaworze z całego serca dziękują.

Wspólne świętowanie pokazało, że wciąż aktualne są słowa Janusza Korczaka

"Gdy dziecko się śmieje, śmieje się cały świat".

                                                                            źródło: Strona internetowa SP 5 im. Janusza Korczaka w Jaworze 

  

 

design by TONER/a>        hosting by www.hb.pl

strona główna  |  do góry  |