AKTUALNOŚCI
   

Zakończyła się XXI Ogólnopolska Olimpiada Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża

    

   Wyniki XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia
Trzy majowe dni, od 23 do 25, olimpijczycy spędzili w Ośrodku Szkoleniowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Zgierzu, zdobywając punkty za test pisemny, w praktycznym sprawdzianie umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz za indywidualne prezentacje wcześniej zrealizowanych projektów prozdrowotnych. W finale Olimpiady zostali wyłonieni zwycięzcy: Angelika Korgel wygrała w kategorii ponadgimnazjalnej, otrzymując indeks na wybrany kierunek Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi a zwycięzcą w kategorii gimnazjalnej został Rafał Ferenc.

Wyniki w poszczególnych kategoriach

Kategoria gimnazjalna:
I miejsce – Rafał Ferenc
II miejsce - Anna Jacieczko
III miejsce – Ewa Szczurek

Kategoria ponadgimnazjalna:
I miejsce - Angelika Korgel
II miejsce - Joanna Bisaga
III miejsce – Anna Olbryś

   Wyróżnienie w kategorii ponadgimnazjalnej otrzymała Angelika Korgel, która w Kędzierzynie - Koźlu zorganizowała akcję propagującą oddawanie szpiku. W wyniku jej działań, ponad 200 mieszkańców jej rodzinnego miasta - tylko w ciągu pierwszego dnia trwania akcji - stało się potencjalnymi dawcami szpiku!

   Komisja oceniająca prezentacje projektów i akcji prozdrowotnych w kategorii gimnazjalnej wyróżniła projekt "Szkodliwość napojów energetyzujących", zrealizowany przez Rafała Ferenca. W swojej pracy chciałem pokazać, jak niebezpieczne są takie napoje dla nas, młodych ludzi. Mało kto wie, jakie skutki mogą wywołać energy drinki – mówi autor wyróżnionej pracy. Z badań, jakie przeprowadziłem wśród moich kolegów wynika, że co dziesiąty uczeń ukrywa przed swoimi rodzicami to, że pije napoje energetyzujące - podkreśla Rafał i dodaje, że najważniejsza jest edukacja, szczególnie uczniów podstawówek, którzy coraz częściej sięgają po tego typu napoje.

   Niełatwo było dotrzeć do finału: na wszystkich szczeblach tegorocznej edycji (szkolnym, rejonowym i okręgowym) rywalizowało w sumie 36 886 uczniów z 1854 szkół. Zaledwie 16 uczestników w kategorii gimnazjalnej i tyleż samo w kategorii ponadgimnazjalnej dostało się do finału.

   XXI Ogólnopolska Olimpiada Zdrowego Stylu Życia PCK została objęta patronatem Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.

   W imieniu Stowarzyszenia i własnym gratuluję laureatom, a wszystkim uczestnikom olimpiady życzę, aby wybierali w życiu to, co jest dla nich przyjazne i zdrowe.

Barbara Janina Sochal
Przewodnicząca
Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka

Informacja o wynikach olimpiady za: http://www.pck.pl/news,1333.html 

  

 

design by TONER/a>        hosting by www.hb.pl

strona główna  |  do góry  |