AKTUALNOŚCI
   

Uroczystość w Przedszkolu Miejskim Nr 7 w Legionowie.
Nadanie placówce imienia Janusza Korczaka

12 czerwca 2013 r. odbyła się w Przedszkolu Miejskim Nr 7 uroczystość nadania placówce imienia Janusza Korczaka – wielkiego humanisty, lekarza, pisarza, filozofa, pedagoga, a przede wszystkim prekursora podmiotowego traktowania dziecka, którego prawa i interesy powinny być przez dorosłych respektowane.
Część oficjalna uroczystości rozpoczęła się filmem prezentującym sylwetkę i idee pedagogiczne Starego Doktora. W nawiązaniu do filmu Pani Dyrektor Dorota Stankiewicz zadeklarowała w imieniu nauczycieli i pracowników placówki, że idea pedagogiki korczakowskiej będzie dla przedszkola przewodnią w codziennej pracy wychowawczej i edukacyjnej z dziećmi. Następnie Prezydent Miasta Legionowo - Pan Roman Smogorzewski odczytał Akt Nadania Imienia i pogratulował wyboru Patrona.

Część oficjalną uroczystości przypieczętowano odsłonięciem przez Przewodniczącego Rady Miasta Legionowo - Pana Janusza Klejmenta i Przewodniczącą Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka Panią Barbarę Sochal Tablicy Upamiętniającej to ważne wydarzenie. Zaproszeni goście skierowali do społeczności Przedszkola wiele ciepłych słów, gratulując wyboru Patrona i życząc wytrwałości i konsekwencji we wdrażaniu jego myśli pedagogicznej.


Uroczystość została wzbogacona o występy artystyczne. Najstarsza grupa „Odkrywców” zaprezentowała program słowno-muzyczny wraz z pokazem tańca nowoczesnego, a następnie można było obejrzeć przedstawienie pt.: „Potyczki w przestworzach” autorstwa Pani Anny Kacy, wystawione przez nauczycieli, pracowników i rodziców Przedszkola.

Następnie zgromadzeni goście wzięli udział w festynie wieńczącym uroczystość.

Dziękuję za zaproszenie na uroczystość przyjęcia tak wspaniałego Patrona i życzę całej Społeczności Przedszkola twórczego czerpania z myśli pedagogicznej Janusza Korczaka, a pedagogom satysfakcji z wdrażania dobrych praktyk.

                                                                                     Barbara Janina Sochal
                                                               Przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka

 

Więcej informacji: http://pm7.legionowo.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=101

 


  

 

  

 

design by TONER/a>        hosting by www.hb.pl

strona główna  |  do góry  |