AKTUALNOŚCI
   

Tydzień Patrona w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jaroszowie

W dniach 25-30 października 2013 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Tydzień Patrona. W tym roku przypada 17. rocznica nadania naszej szkole imienia wspaniałego człowieka i pedagoga - Janusza Korczaka.

W ramach obchodów zorganizowano wystawy poświęcone pamięci Janusza Korczaka oraz wystawę prac uczniowskich - „Korczak w oczach dzieci”. W klasach przygotowano gazetki tematyczne poświęcone naszemu patronowi.

We wtorek - 29 października 2013 r. -  odbył się uroczysty apel przygotowany przez nauczycieli: Bronisławę Czaplę, Elżbietę Szczepanik i Jacka Krogela. W przedstawieniu brali udział uczniowie klas IV-VI oraz klasa II. Widzowie wysłuchali pięknych recytacji, piosenek oraz obejrzeli przedstawienie w wykonaniu kl. II. W kolejnej części zobaczyli film "Nie ma dzieci są ludzie" o Korczaku na podstawie książki „Pamiętnik Blumki”, zrealizowany w Młodzieżowym Domu Kultury w Warszawie. Przedstawienie zostało zarejestrowane na kamerze  przez jednego z rodziców i w najbliższym czasie zostanie umieszczone na stronie szkoły.

 

 

design by TONER/a>        hosting by www.hb.pl

strona główna  |  do góry  |