AKTUALNOŚCI
   

              

„Kwiaty Integracji”

IX Przegląd Dziecięcych Prezentacji Artystycznych

warszawskich przedszkoli integracyjnych

Nasze przedszkole nosi z zaszczytem imię Janusza Korczaka. Ten kochany doktor, wychowawca, autor książek dla dzieci, psycholog - nauczył nas dorosłych „jak kochać dziecko”. Przekazał nam” tym dużym” swoją słynną myśl „nie ma dzieci -są ludzie” mali ludzie, których praw powinniśmy chronić i przestrzegać. W jego rozlicznych prawach znajduje się prawo do radości zabawy, które dzieci realizują  uczestnicząc w naszych prezentacjach.

Od 2009 roku z inicjatywy dyrektora Pani Małgorzaty Polkowskiej nasze Przedszkole Integracyjne nr 137 im. Janusza Korczaka ul. Zagłoby 11 w Warszawie jest organizatorem już IX Przeglądu Dziecięcych Prezentacji Artystycznych „Kwiaty Integracji”, które odbyły się 12 maja 2017 połączone z obchodami 25-lecia integracji naszej placówki. Myślą przewodnią prezentacji jest promowanie integracji w szerszym środowisku. Uroczystość ta odbyła się w Ośrodku Kultury ARSUS, gdzie widownię stanowiły dzieci z przedszkoli ogólnodostępnych z dzielnicy Ursus.

Ideą imprezy jest zaprezentowanie w formie artystycznej poprzez taniec, śpiew, muzykę i teatr talentów, umiejętności dzieci niepełnosprawnych przy współpracy ze zdrowymi rówieśnikami. Poprzez wspólne działanie dzieci uczą się tolerancji, akceptacji i szacunku do inności.

W organizacji tego przedsięwzięcia pomogło nam wielu ludzi „dobrego serca”. Dzięki patronom sponsorom , gościom honorowym, rodzicom, nauczycielom, pracownikom oraz wolontariuszom dzieci miały szanse zaistnieć na prawdziwej scenie i zaprezentować swoje liczne talenty. Przygotowane spektakle to efekt wielu prób, wysiłku, a przede wszystkim współpracy dzieci nauczycieli i rodziców.

W tym roku nasze przedsięwzięcie patronatem objęli: Pan Marek Michalak- Rzecznik Praw Dziecka, Pani Urszula Kierzkowska - Burmistrz Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy, Pan Wiesław Krzemień w-ce Burmistrz Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy, Pan Robert Faliszewski - Społeczny Rzecznik Praw Dziecka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Dzielnicy Ursus, Pani Agnieszka Jegier - Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspomagania Rozwoju Dzieci ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi, OMEP, Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka, „NOWA SZKOŁA”, „MOJE BAMBINO”, „Gazeta Południe”.

W tegorocznej edycji swoje artystyczne talenty zaprezentowali przedstawiciele pięciu przedszkoli. Jako pierwsi wystąpili gospodarze - dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 137 im. Janusza Korczaka ze spektaklem, pt. „Cztery pory roku”. Występ został uwieńczony odśpiewanym przez dzieci hymnu „Kwiatów Integracji”, którego autorką słów jest Pani Dyrektor- Małgorzata Polkowska.

Podczas uroczystości wystąpiły kolejne przedszkola ze swoimi spektaklami: Przedszkole Integracyjne nr 117 „Przyjazna Kraina” z przedstawieniem, pt. „Przygody Sindbada Żeglarza”, Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 418 ze spektaklem „Mali Muzykanci”, Przedszkole Integracyjne nr 209 „Zaczarowane Ziarenko” z przedstawieniem pt. „Wielka Fala”, Przedszkole Miejskie nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi z Piastowa z repertuarem, pt. „Zaczarowany świat muzyki”.

Sala Ośrodka Kultury ARSUS zapełniona była do ostatniego miejsca. Oklaskom nie było końca. Podczas całego przeglądu panowała przyjazna i rodzinna atmosfera. Wszystkie prezentacje były pełne muzyki, tańca i kolorów. Pozwoliły widzom przeżyć wspaniałe chwile, które na długo zostaną w ich sercach. Dzieci wykazały się ogromnym profesjonalizmem, zaangażowaniem i tolerancją, wspierając swoich kolegów na scenie.

Wszystkie przedszkola biorące udział w  tegorocznym Przeglądzie zostały nagrodzone statuetkami, dyplomami i upominkami ufundowanymi przez sponsorów- Firmy: „NOWĄ SZKOŁĘ”, „MOJE BAMBINO”, Firmę Ubezpieczeniową Allianz, GUS, Calamus, Sklep Drobiarski WiW, Firmę Sebex S.C., Firmę Invest Michel Sp. J., Firmę Arka Company Unlimited, Piekarnię „Piastów”, Gospodarstwo Ogrodnicze, Firmę Dan Cake.

Dziecięce Prezentacje Artystyczne „Kwiaty Integracji” będą kontynuowane pielęgnując ideę integracji i realizując dewizę Przedszkola Integracyjnego nr 137 im. Janusza Korczaka: „Chrońmy, szanujmy i rozwijajmy piękno naszego dzieciństwa”.

 

Informację nadesłała:

Małgorzata Polkowska, dyrektor Przedszkola Integracyjnego nr 137 im. Janusza Korczaka w Warszawie

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

 

 

 

   
   
   

 

 

                                                                       


 
   
   


 

design by TONER/a>        hosting by href="http://www.hb.pl">www.hb.pl

strona główna  |  do góry  |