AKTUALNOŚCI
   

              

 

Morska przygoda dla każdego !!!

Słychać szum morza i łopot żagli… - niestety już tylko we wspomnieniach.

27.05.2017r. wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. J. Korczaka szczęśliwie powrócili z prawdziwego, morskiego rejsu na pokładzie żaglowca "Fryderyk Chopin". To już piąta edycja tej pięknej przygody. Tym razem rejs odbywał się na trasie Nicea-Saint Tropez-Barcelona, pierwszy raz po Morzu Śródziemnym i jak zwykle pod opieką Gabrieli Przybysz i Bogusławy Ziębińskiej.
Kolejny raz sprawdziło się powiedzenie, że morze to najlepszy wychowawca - kształtuje charakter zmuszając młodych ludzi do podejmowania wyzwań, a co najważniejsze pokonywania własnych ograniczeń i słabości. Przy tym trzeba było podjąć trud rozeznania się wśród ponad 200 lin i ponad
  1200 metrów kwadratowych żagli.

Łatwo nie było, oj nie było....

Aż trudno uwierzyć jak mało czasu musiało upłynąć, by " zielona" do tej pory w temacie żeglugi młodzież, otoczona życzliwą załogą żaglowca, wśród marsli, bramsli, szotów, brasów… poczuła się jak w domu. Dzielni wychowankowie stanowili część załogi, zatem musieli wykonywać swoje obowiązki w dzień i w nocy.

Wspaniała życiowa przygoda już za nami. Wiemy ile zawdzięczamy fundacji  STS Fryderyk Chopin, która zaprosiła nas na pokład żaglowca. Co więcej wyjazd byłby niemożliwy bez pomocy
i zaangażowania firmy Citronex, która sfinansowała podróż do Nicei i powrót z Barcelony do Warszawy. Serdecznie dziękujemy !!!

 

 

  GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

 

 

 

   
   
   

 

 

                                                                       


 
   
   


 

design by TONER/a>        hosting by href="http://www.hb.pl">www.hb.pl

strona główna  |  do góry  |